Medalistki w naszej szkole

1 października  nasza szkoła gościła w swych murach  niezwykłe sportsmenki – panią Marię Sajdak oraz panią Katarzynę Wełnę.

Reprezentują one bardzo wymagająca dyscyplinę sportu – wioślarstwo.

Pani Maria Sajdak jest niezwykle utytułowaną zawodniczką, zdobyła wiele tytułów, przywołać na pewno trzeba wicemistrzostwo na igrzyskach olimpijskich w Tokio, a także brązowy medal olimpijski na igrzyskach Rio de Janeiro, nie można zapomnieć o tytułach Mistrzyni Świata i Europy.

Pani Katarzyna Wełna to zdobywczyni tytułu Akademickiej Mistrzyni Świata oraz brązowa medalistka Mistrzostw Świata. Jest ona absolutną pasjonatką wioślarstwa, które trenuje od 9. roku życia. Trzeba też wspomnieć, że startuje, osiągając sukcesy, w amatorskich wyścigach w kolarstwie szosowym.

W czasie spotkania obie panie opowiadały Uczniom naszej szkoły o swojej drodze do sukcesu, o treningach, wyrzeczeniach, które wpisane są w życie sportowca. Starały się zachęcić młodzież do uprawiania wioślarstwa. Mówiły o kulisach sportowych imprez, w których brały udział.

Podczas spotkania można było zobaczyć medale obu Pań z różnych imprez sportowych, w tym medale olimpijskie – niektórzy Uczniowie zakładali je na szyję, by choć przez chwilę poczuć się jak Mistrz.

Na koniec Panie odpowiadały na pytania uczniów, można było dostać autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.