Biblioteka

Nasza szkolna biblioteka posiada wiele interesujących książek z literatury pięknej i popularnonaukowej. Księgozbiór liczy około 16 tys. woluminów. W czytelni można przeczytać wybraną przez siebie książkę, sięgnąć po czasopismo, przygotować się do lekcji, korzystając ze słowników, encyklopedii i albumów.

Z życia naszej Biblioteki

Rozstrzygnięty został konkurs na najbardziej nietypową zakładkę do książki organizowany przez bibliotekę szkolną. Komisja konkursowa oceniając zakładki i przyznając nagrody brała pod uwagę estetykę oraz wkład pracy.

Nagrody oraz wyróżnienia otrzymują:

I miejsce Kinga Jankowska kl. 7a

II miejsce Filip Mielniczek kl. 3d

III miejsce Błażej Soból kl. 1a

Wyróżnienie:

Kacper Michalik kl. 7b

Antonina Kuchta kl. 1d

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie.

Wydarzenie odbędzie się 26 października (środa) w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Czytanie będzie się odbywać w czasie przerw w salach lub na korytarzach.