Klocki Lego,
są naprawdę dla każdego
i małego i dużego,
chodź się bawić mój kolego…

26 stycznia pani Justyna H. zorganizowała w grupie I i III  zajęcia z okazji Międzynarodowego  Dnia Lego. Przedszkolaki poznały historię twórcy najsławniejszych klocków na świecie. Układanie klocków pobudza kreatywność i wyobraźnię każdego malucha. Dziecko może wymyślać swoje własne budowle. Budując według określonego wzoru, uczy się z kolei cierpliwości, trenuje koncentrację i rozwiązuje problemy, a także rozwija wyobraźnię przestrzenną. Klocki dla dzieci rozwijają ich małą motorykę, ćwiczą koordynację ręka-oko. Są także niezrównane w trakcie nauki kolorów, rozpoznawania kształtów, wprowadzania pojęć, takich jak „duży”, „mały”, czy relacji przestrzennych (nad, pod, obok, przed). Dzieci mogą również trenować prawidłowy chwyt. Na zajęciach dzieci segregowały klocki, nazywały i rozpoznawały kolory klocków, układały rytmy a wszystko miało na celu rozbudzić umysł, doskonalić procesy myślenia i zapamiętywania. Podczas zabaw klockami nasze przedszkolaki kształtowały umiejętność kontrolowania własnego zachowania w dążeniu do określonego celu. Zadania zapewniały dzieciom wiele możliwości ćwiczeń i rozwijania samokontroli, która odgrywa dużą rolę podczas procesów związanych z uczeniem się. Najwspanialsze w zabawie klockami Lego jest to, że pomysłów na konstrukcje z nich jest nieskończenie wiele. Bardzo dziękujemy pani Justynce, za tak ciekawe i kreatywne zajęcia.:)

Więcej zdjęć w Z Życia Przedszkolaka 🙂