Życie sportowe uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 11 w Krakowie.

Poprzez odpowiednie wychowanie dążymy do idei kalos kagathos.

____________________________________________________________________________________

Rok szkolny 2020/2021

W związku z pandemią Covid-19 wydarzenia sportowe oraz udział naszych uczniów w różnego rodzaju zawodach został zawieszony do odwołania.

Od września do początku listopada 2020 r. na terenie szkoły odbywały się jedynie zajęcia sportowe w ramach programu Lekkoatletyka dla każdego oraz Szkolnego Koła Sportowego.

Mamy nadzieję, że w roku 2021 powrócimy do naszych aktywności sportowych.

Rok szkolny 2019/2020

Od marca 2020 r. wszelkie zajęcia sportowe na terenie ZSP nr 11 w Krakowie zostają zawieszone do odwołania ze względu na pandemię Covid-19.

Luty 2020

Event lekkoatletyczny
W Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 odbyły się event lekkoatletyczny dla naszych uczniów w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego. Dzieci mogły sprawdzić swoje możliwości sprawnościowe w biegu, skoku i rzucie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy sportowej postawy i życzymy wielu sukcesów.

Grudzień 2019

Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP nr 11 w Krakowie. Na zawody zostały zaproszone szkoły z Dzielnicy XII. W rozgrywkach najlepsza okazała się SP124, drugie miejsce wywalczyła nasza reprezentacja.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Grudzień 2017

Zawody pływackie

Uczeń klasy VIc – 19 grudnia uczestniczył w zawodach pływackich w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Na dystansie 50m stylem klasycznym zajął bardzo dobre 5. miejsce. Gratulujemy!

Zajęcia pokazowe z tenisa stołowego

Dnia 5.12.2017 r. przeprowadzone zostały zajęcia pokazowe z tenisa stołowego. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas III i IV. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich umiejętności z trenerami tenisa stołowego oraz specjalnym robotem. Młodzi uczniowie mogli poznać tajniki tego pięknego sportu, porozmawiać z nauczycielami oraz otrzymać zaproszenia na zajęcia sekcji tenisa stołowego Siemacha Kraków, które odbywają się w naszej szkole.

Listopad 2017

Dnia 28.11.2017 r. w naszej szkole odbył się event lekkoatletyczny dla klas II i III w ramach działalności programu Lekkoatletyka dla każdego! Uczniowie zapoznali się ze sprzętem lekkoatletycznym oraz spróbowali swoich sił w takich konkurencjach jak bieg przez płotki, rzut oszczepem czy skok o tyczce, a także wielu innych. Wydarzenie miało charakter zabawowy, jednak emocji nie brakowało. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Być może wśród naszych uczniów rosną już przyszłe gwiazdy królowej sportu, czego dzieciom i nam wszystkim życzę.

Klub Żeglarski Horn – warsztaty

W dniu 27.11.2017 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty żeglarskie. Nasi uczniowie mieli możliwość poznania tajników żeglarskiego życia.

Z awansem na Mistrzostwa Województwa  w pływaniu!

Niemal 400 uczniów z krakowskich szkół gimnazjalnych startowało w pierwszych zawodach pływackich, które odbyły się we wtorek (21.11.2017 r.) na nowym basenie AWF Kraków. Naszą szkołę w konkurencji 50 m stylem motylkowym reprezentował uczeń z klasy 2D gim. Każdy uczestnik miał prawo startu tylko jednym stylem pływackim. Nasz reprezentant wybrał najbardziej wymagający styl motylkowy. Jednak stanął na wysokości zadania i w końcowej klasyfikacji zajął 5 miejsce, zdobywając tym samym awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się na przełomie lutego i marca 2018 roku.

Ogólnopolskie Zawody Halowe Lekkoatletyki dla każdego!

W dniu 19.11.2017 r. w Toruniu na tamtejszej Arenie zostały przeprowadzone Ogólnopolskie Zawody Halowe Lekkoatletyki dla każdego.

Nasz uczeń z kl. 5a po zdobyciu mistrzostwa województwa małopolskiego otrzymał powołanie do wojewódzkiej reprezentacji. W gronie najlepszych w Polsce sprinterów na 60 m, zajął 8 miejsce. Natomiast w biegu sztafetowym  8×200 m drużyna województwa małopolskiego z naszym zawodnikiem w składzie zdobyła brązowy medal!

Tenis stołowy

W dniu 13.11. w Gimnazjum nr 36 w Krakowie odbyła się Krakowska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentował uczeń z kl. VII c w turnieju indywidualnym. Na 61 uczestników zajął wysokie 4. miejsce, dzięki czemu zakwalifikował się do turnieju wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Otwarte Wojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyki dla każdego!

Na początku listopada zostały przeprowadzone Otwarte Wojewódzkie Halowe Zawody Lekkoatletyki dla każdego. W zawodach wzięło udział ośmioro uczniów naszej szkoły.

Największy sukces osiągnął nasz uczeń z klasy 5a, który w biegu na 60 m wywalczył złoty medal zostając tym samym mistrzem województwa.

W rzucie piłką lekarską srebrny medal zdobył uczeń klasy 7b, natomiast w biegu na 600 m brązowy medal wywalczyła uczennica klasy 5a.

Wszystkim młodym lekkoatletom gratuluję wspaniałej rywalizacji oraz życzę wielu sukcesów sportowych.

Wrzesień 2017

Piłka Ręczna na Orlikach – dziewczęta

W dniu 28.09.2017 r. reprezentacja naszych uczennic wzięła udział w Turnieju Piłka Ręczna na Orlikach. Grupa dziewcząt,  podobnie jak u chłopców, była najmłodszym zespołem zawodów. Dziewczęta po pierwszym przegranym, ale bardzo wyrównanym meczu, zdobywały kolejne zwycięstwa, mieszając w taktyce wielu zespołów. Dotarły do półfinału i w walce o finał  poległy z mocną drużyną SP 101. Ostatecznie zajęły bardzo wysokie 4. miejsce!

Piłka Ręczna na Orlikach – chłopcy

Dnia 27.09.2017 r. reprezentacja chłopców wzięła udział w II edycji Turnieju Piłka Ręczna na Orlikach. Nasi uczniowioe ponownie byli najmłodszymi uczestnikami zawodów, ale tym razem wywalczyli zwycięstwa w dwóch meczach!  Gratulujemy wytrwałości i sportowej postawy!

Turniej Piłki Ręcznej

Dnia 15.09.2017 r. odbył się Turniej Piłki Ręcznej Chłopców na obiektach sportowych MOS Kraków Wschód. Reprezentacja szkoły była najmłodszym zespołem na zawodach. Chłopcy mimo to dzielnie walczyli ze starszymi kolegami i rzucali bramki lepszym drużynom, a na koniec udało nam się zremisować z SP89.

Wrześniowa aktywność

Sportowy początek roku szkolnego od wielu lat kojarzy się z Jesiennymi Biegami Przełajowymi. Uczniowie naszej szkoły rywalizowali również w bieżącym roku w biegach przełajowych rozgrywanych na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

Nauczyciele wychowania fizycznego zaangażowali się, zgodnie z tradycją szkoły, w pomoc przy zorganizowaniu rozgrywek sportowych podczas Familiady ToR 2017 współpracując tym samym z parafią pw. Najświętszej Rodziny w Krakowie.

Nie zabrakło również tradycyjnych wyjść na wzgórze Kaim łącząc kształtowanie wytrzymałości z lekką nutą historii naszej małej ojczyzny.