Katecheza dla Przedszkolaków

Szczęść Boże!
Kochane Dzieci,
Drodzy Rodzice,

Zapraszam na krótką  katechezę o Miłosierdziu Bożym.

 1. Modlitwa. Piosenka religijna wybrana przez dziecko.
  Film z serii Aureola – s. Faustyna Kowalska.
   
  Św. Faustyna – z serii „Aureola – od Stanisława do Karola” – film nie tylko dla dzieci… – YouTube

 2. Praca plastyczna – do wyboru opcja A lub B

  Kolorowanka – A
  Kolorowanka – B
 1. Piosenka w trakcie kolorowania.
  Mała Armia Jezusa – Faustyna – YouTube

Dziękuję. Do zobaczenia wkrótce w przedszkolu!

 Z pamięcią w modlitwie,  
s. Ewelina Kotwica

Materiały dla 6-latków z religii

Szczęść Boże!

 Drodzy Rodzice i Kochane Dzieci,
bardzo serdecznie pozdrawiam i  zapraszam  na krótką katechezę.

 1. Modlitwa – dowolna- wybierają dzieci – ( Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Któryś za nas cierpiał…) Piosenka religijna „Bóg jest tu…”
 2. Teraz zapraszam do obejrzenia prezentacji multimedialnej.

  https://www.youtube.com/watch?v=uxGmmLGbrps

 3. Quiz. Podsumowanie ostatnich katechez. 

  Quiz – wersja pdf
  Quiz – wersja docx

Jestem ciekawa,  ile zdobyliście punktów?  Za każdą prawidłową odpowiedź można uzyskać 1 punkt.  Punkty pokazujcie na palcach prawej dłoni. 

A teraz czas na kolorowankę. Pokoloruj Pana Jezusa, Który Zmartwychwstał, czyli wrócił do życia, pokonał ciemność i smutek!

kolorowanka  – wersja pdf
Kolorowanka – wersja docx

Życzę radosnych, pełnych nadziei Świąt Wielkanocnych!

Z pamięcią w modlitwie
s. Ewelina

 

Dzień Dinozaura

 

Niedawno obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Dinozaura”. Okazało się, że dzieci są bardzo zainteresowane tą tematyką. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem opowiadały o różnych gatunkach tych prehistorycznych zwierząt i o hipotezach dotyczących ich wyginięcia. Chętnie słuchały także ciekawostek związanych z tym tematem oraz oglądały albumy. Bawiły się w naśladowanie dinozaurów. Podsumowaniem naszego „Dnia Dinozaura” stały się piękne prace plastyczne i konstrukcyjne.

Dzień piegów

“Piegi są małe, piegi są duże,
Piegi odnajdziesz w każdej naturze.
Piegi są kolorowe, ładnie ozdabiają,
najładniej jednak na buziach wyglądają”

Dnia 01.03.2021 roku na buziach wszystkich przedszkolaków pojawiły się kolorowe piegi z okazji Dnia Piegów, który w tym roku był organizowany w naszym przedszkolu po raz pierwszy. Dzieci „ozdabiały” twarze swoich kolegów i koleżanek piegami różnych rozmiarów oraz wykonały ciekawe prace plastyczne. Przedszkolaki dowiedziały się również, skąd się biorą piegi na naszej skórze. Odbył się nawet spacer z „piegowatymi buziami”. To był bardzo udany i zabawny dzień 🙂

Najlepsze przedszkolaki we Wszechświecie!

W ostatnim tygodniu grupa 3 poznawała Kosmos. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie różnego rodzaju zabaw i zajęć dzieci poznały planety Układu Słonecznego, poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód kosmonauty. Ponadto dzieci wcielały się w rolę ufoludków, układały rakietę z figur geometrycznych, rysowały statki kosmiczne, a także wykonały piękną makietę Układu Słonecznego. Przedszkolaki bardzo chętnie brały udział w zajęciach. Był to tydzień wspaniałych wrażeń.

Anna Grzegorzek 
 
 
 
 

Konkurs plastyczny – „Wesoły bałwanek”

 

 

Pani Justyna, koordynator zespołu przedszkolnego,  zorganizowała w lutym naszym przedszkolu konkurs plastyczny pt. „Wesoły bałwanek”. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności plastycznych oraz kreatywności dzieci, wzmacnianie więzi rodzinnych podczas wspólnej zabawy, rozbudzanie twórczej wyobraźni dziecka oraz rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom  zaangażowania w wykonaną pracę.

Zapisy do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Terminarz

Data

Działanie

18.02-26.02

Składanie przez rodziców deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego – przyjmowanie wniosków w przedszkolach w godzinach ustalonych przez dyrektora.

01.03-31.03

Uruchomienie rekrutacji w serwisie dla rodziców, przyjmowanie wniosków
w przedszkolach – w godzinach określonych przez dyrektora; elektroniczny serwis rekrutacyjny działa od 01.03 (godz. 8:00) do 31.03 (godz. 16:00).

01.03-1.04

Weryfikacja wniosków przez przedszkola – przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte
w oświadczeniach.

23.04 godz. 9:00

Ogłoszenie wyników rekrutacji (lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych), przesłanie na adres e-mail informacji o wynikach z systemu.

26.04-07.05

Potwierdzanie woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia w godzinach ustalonych przez dyrektora.

10.05 godz. 12:00

Ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc.

Rekrutacja uzupełniająca

24.05-01.06

Rekrutacja uzupełniająca – przyjmowanie wniosków w przedszkolach
w godzinach ustalonych przez dyrektora (jedynie w formie papierowej).

24.05-02.06

Rekrutacja uzupełniająca – weryfikacja wniosków przez przedszkola – przewodniczący komisji rekrutacyjnej może żądać dokumentów potwierdzających okoliczności zawarte w oświadczeniach.

18.06 godz. 9:00

Rekrutacja uzupełniająca – ogłoszenie wyników rekrutacji (lista zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych).

21.06-25.06

Rekrutacja uzupełniająca – potwierdzanie woli przyjęcia.

28.06 godz. 9:00

Rekrutacja uzupełniająca – ogłoszenie list przyjętych i nieprzyjętych oraz liczby wolnych miejsc.

Rekrutacja do samorządowych przedszkoli w Krakowie prowadzona jest przez system elektroniczny FORMICO – krakow.formico.pl

Należy wypełnić elektroniczny formularz, wydrukować i podpisać (podpisy obydwojga rodziców) oraz dokumenty potwierdzające kryteria. Niekompletne wnioski nie będą przyjmowane dot. braku podpisu  oraz dokumentów potwierdzających kryteria.

 Ze względu na sytuację epidemiologiczną komplet dokumentów proszę  przesłać w formie skanu lub czytelnego zdjęcia na adres e-mail: s.uczniowski@zsp11.krakow.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod linkiem: 

https://portaledukacyjny.krakow.pl/196467,artykul,rekrutacja_do_przedszkoli.html?_ga=2.188548584.1904906266.1613974386-30444589.1611831782

Międzynarodowy Dzień Lego

28 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Lego. Kto nie lubi klocków lego?! Kolorowe bloki, które można połączyć w ciekawe konstrukcje, towarzyszyły chyba każdemu z nas. Bawią się nimi również dorośli, chociaż w tym przypadku trudno nazwać to zabawą. Z klocków LEGO powstają fantastyczne budowle!

Klocki LEGO pochodzą z Danii, a ich twórcą jest firma o tej samej nazwie założona w 1932 przez Ole Kirka Christiansena. Na początku przedsiębiorstwo  zajmowało się tworzeniem zabawek z drewna, jednak w 1947 zaczęto produkować je z tworzywa sztucznego. Tak też powstały słynne klocki. Cegiełki składane razem za pomocą systemu wypustek i odpowiadających im gniazd, pozwalające na uzyskiwanie wielu możliwych kombinacji połączeń stały się wielkim hitem na skalę światową. Pierwszy rodzaj klocków wyprodukowany został w 1949 roku, w ciągu następnych lat przedsiębiorstwo stopniowo poszerzało asortyment. Sposób łączenia klocków został opatentowany 28 stycznia 1958. Firma Lego od tamtej pory wypuszcza ciekawe zestawy klocków, z których można budować domy, samochody, krajobrazy.

Przedszkolaki miały okazję poznać historię powstania klocków lego oraz ponieś się wyobraźni   kreatywności podczas tworzenia własnych konstrukcji. Pomysłowość, radość i wspólna zabawa wypełniła ten dzień w przedszkolu.