KIERMASZ ŚWIĄTECZNY – INFORMACJE ORGANIZACYJNE

>> ZAPROSZENIE NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY <<

 

Szanowni Państwo, w związku z zaplanowanym kiermaszem świątecznym oraz dynamiczną sytuacją epidemiczną konieczna jest zmiana jego formuły na taką, która pozwoli zapewnić bezpieczeństwo. Jednocześnie wychodzimy na przeciw Państwa prośbom związanym z lokalizacją kiermaszu. Prosimy o zapoznanie się z informacjami organizacyjnymi.

 

 

 

  1. Celem tegorocznego kiermaszu świątecznego jest pozyskanie środków finansowych z przeznaczeniem na zakup nowych drabinek do sali gimnastycznej.
  2. Kiermasz odbędzie się w terminie 6 – 10 grudnia (od poniedziałku do piątku) w godz. 13.30 – 17.00 w holu budynku głównego szkoły, na parterze.
  3. Stoisko będzie prowadzone przez Samorząd Uczniowski, nad którym opiekę sprawowali będą nauczyciele.
  4. Sprzedaż będzie odbywała się w gronie społeczności szkolnej. Rodzice, dziadkowie chętni skorzystać z oferty i dokonać zakupu będą mogli wejść na teren szkoły z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego (dezynfekcja, dystans, maseczka).
  5. Produkty na sprzedaż mogą być przekazywane od poniedziałku (6 grudnia) do piątku (10 grudnia) przez chętnych uczniów, rodziców, całe klasy. Produkty mogą być przekazane przez całą społeczność szkoły i przedszkola – zarówno klasy, które wyraziły wcześniej chęć udziału w kiermaszu, jak również klasy/grupy/osoby, które obecnie chcą dołączyć.
  6. Produkty spożywcze, garmażeryjne, wypieki muszą posiadać opakowanie.
  7. Produkty powinny posiadać sugerowaną cenę po jakiej powinny być sprzedane. Ze względów ewidencyjnych prosimy aby obok ceny napisać jaka klasa/uczeń jakiej klasy przekazał produkt na sprzedaż.
  8. W czasie trwania kiermaszu, każdego dnia po jego zakończeniu o godz. 17.00 przedstawiciele Rady Rodziców będą odbierali zgromadzone danego dnia środki finansowe i wpłacali je na konto RR.
  9. Rodzice chętni do sprzedaży własnych wyrobów w swoich miejscach pracy lub w rodzinach i przekazania pozyskanych w ten sposób środków na rzecz RR mogą tego dokonać. Wpłaty prosimy dokonywać na rachunek RR z dopiskiem jakiej klasy ona dotyczy.
  10. Dnia 10 grudnia w godzinach wieczornych rodzice za pośrednictwem przedstawicieli do Rady Rodziców zostaną poinformowani o wysokości zgromadzonej podczas kiermaszu kwoty.

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU – KOLEJNA AKCJA! GWIAZDKA DLA CHORYCH I STARSZYCH ZWIERZAKÓW

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej zbiórce darów na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku przy ul. Rybnej 3 w Krakowie.

W tym roku ponownie w nowej odsłonie
„GWIAZDKA DLA CHORYCH I STARSZYCH ZWIERZAKÓW”,
ponieważ to one najbardziej potrzebują pomocy.

W tym roku Schronisko bardzo  prosi o wypunktowane marki karm.

Dla starszych i chorych zwierzaków narażonych na wiele bolesnych chorób pojawiających się wraz z wiekiem (np. niewydolność nerek, problemy z przyswajaniem pokarmu, zwyrodnienia stawów) właściwa dieta, jest niezbędna. Lepsze karmienie to dłuższe zdrowie, a co za tym idzie większa szansa na znalezienie nowego kochającego domu.

Tylko dzięki Waszej pomocy można lepiej zadbać o te najbardziej potrzebujące psy i koty.

Mamy nadzieję, że jak zawsze pomimo wprowadzonych zmian będziecie ze zwierzakami !!!

Za wszystkie przekazane dary w ubiegłych latach  serdecznie dziękujemy i liczymy na sukces akcji również w tym roku.

Zbieramy:
koce,
ręczniki,
zabawki,
akcesoria dla psów i kotów,
miski,
legowiska,
ubranka.

Karmę:
Animonda, Applaws, Acana, Arion, Belcando, Bozita, Brit, Carnilove, Concept for life, Cosma, catz finefood, Dolina Noteci, Dog Chow, Eukanuba, Farmina, Felix, Feringa, Fitmin, Hill’s, Happy Dog, Gourmet Gold, Josera, Lukullus, Miamor, Mac’s, Purina, Pro Plan, Purizon, Rinti, Royal Canin, Rocco, Sanabelle, Smila, Sheba, Orijen, Taste of the Wild, Terra Canis, Wild Freedom.

Inną karmę również.

Nie zbieramy kołder, poduszek!

Termin zbiórki: 29 listopada do 8 grudnia

Miejsce zbiórki: budynek główny, budynek dodatkowy

Odbierają: opiekunowie Wolontariatu (można również zostawić na dyżurkach, wolontariusze będą na bieżąco odbierać).
Do przekazywanych darów proszę dołączyć kartkę z danymi darczyńcy: imię, nazwisko, klasa.

SzKW: Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU
#dla_każdego_dziecka


20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa.

W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się i podejmują wiele działań w imieniu swoich rówieśników – tych, których prawa często są łamane. To radosny dzień, ale z ważnym przesłaniem.

Z tej okazji wolontariusze zaprosili uczniów do wspólnego obchodzenia rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Dołączyli! 
Świętowaliśmy ten dzień razem!

Za zorganizowanie obchodów „Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF” otrzymaliśmy DYPLOM od UNICEF POLSKA.
>> dyplom-unicef <<

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU – DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH W SZPITALACH

Zbliża się 25 listopada obchodzony jako Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji wolontariusze już po raz piąty zbierali misie oraz artykuły plastyczno – piśmiennicze, gry, puzzle, bajki, kolorowanki. W ciągu kilku dni wolontariusze, uczniowie klas młodszych i starszych przekazali:

misie, maskotki – 164
kredki – 81
pisaki – 44
artykuły rozmaite – klocki lego, pastele, plastelina, bloki rysunkowe i inne artykuły szkolne – 125
puzzle – 39
gry różne – 60
książeczki – 56
kolorowanki 121.

17 listopada nastąpiło uroczyste przekazanie zebranych darów Fundacji Mam Marzenie z udziałem p. dyrektor Urszuli Kozińskiej w obecności uczniów. Wolontariusze Fundacji od wielu lat widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w wyjątkowym Dniu Pluszowego Misia.

Pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom –  uczniom, rodzicom,  całym rodzinom, nauczycielom oraz dyrekcji.

Fundacji Mam Marzenie dziękujemy za przekazane PODZIĘKOWANIA I WYJĄTKOWĄ STATUETKĘ!

Wolontariusze wykonali ogrom pracy, ale było warto!

Fotorelacja z przebiegu akcji najlepiej oddaje Waszą dobroć!

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

Dnia 16 listopada 2021 r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny etap Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania. Wzięło w nim udział 25 uczniów z klas I-III, którzy czytali przygotowany przez siebie fragment ulubionej książki z literatury dla dzieci i młodzieży.

Decyzją jury naszą szkołę w etapie wojewódzkim reprezentować będzie Zofia Gąsienica-Szymków z klasy Ia.

Wyróżnienia otrzymali:
Karol Zając – klasa IIIa
Piotr Skowronek – klasa IIc


Serdecznie gratulujemy!

Sadzenie cebulek – Pola Nadziei

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU posadził cebulki żonkili  i innych kwiatów, tworząc tym samym  „serce nadziei”.  Kwiaty, które zakwitną wiosną przypomną nam wszystkim o akcji POLA NADZIEI, realizowanej przez hospicja.

 

Żonkilowe „POLA NADZIEI” to kampania na rzecz opieki nad osobami nieuleczalnie chorymi, mająca na celu propagowanie idei wolontariatu i bezinteresownej pomocy. Uwrażliwiają na ich potrzeby, a także skłaniają do refleksji nad sensem cierpienia, bólu i samotności.

 

 

PODZIĘKOWANIE

 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU serdecznie dziękuje RADZIE RODZICÓW  za zainteresowanie potrzebami Wolontariatu, a szczególne podziękowanie kierujemy  w stronę ZARZĄDU ZIELENI MIEJSKIEJ w Krakowie, za nieodpłatne przekazanie cebulek kwiatów: narcyzów, tulipanów i krokusów.

Czekamy na wiosnę i na nasze szkolne Pola Nadziei.

Konkurs dla uczniów pn.„Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

Małopolska Policja wraz z partnerami ogłaszają konkurs dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych województwa małopolskiego, mający na celu dotarcie do jak największego grona odbiorców – seniorów, narażonych na bezduszne działania oszustów, przez których niejednokrotnie tracą dorobek całego życia.

Jest to II edycja, w której dzieci pomagają zadbać o bezpieczeństwo seniorów z rodziny oraz z najbliższego otoczenia. Niewątpliwie tylko systematyczna realizacja zadań związanych z bezpieczeństwem osób starszych przyniesie pozytywne efekty. Dlatego zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą pomóc ochronić seniorów.

Zadanie polega na wykonaniu pracy konkursowej w dowolnej technice, np. w postaci: zdjęcie, grafika, komiks, mem itp. przeznaczone dla seniorów o tematyce dotyczącej zagrożeń oszustwami, z jakimi osoby starsze mogą się spotkać na co dzień.  Zakres tematyczny pracy konkursowej powinien odnosić się do najczęstszych metod działania oszustów „na policjanta”, „na wnuczka” itp. W konkursie można przesłać jedną pracę w postaci zdjęcia/grafiki lub w formie reportażu do pięciu zdjęć.

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: przeznaczonych dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, w wyniku, którego zostaną wyłonione najlepsze materiały profilaktyczne z obszaru oszustw popełnianych na osobach starszych, czym poszerzy się grono osób świadomych występujących zagrożeń. Prace posłużą również do realizacji spotu profilaktycznego.

Uczniowie poprzez swoje prace zaprezentują metody działania oszustów i sposoby ich unikania. W ciekawy, atrakcyjny i komunikatywny sposób poinformują seniorów, jak nie stać się ofiarą przestępstwa, a także sami zwrócą uwagę na to, że takie rzeczy, zdarzają się wokół nich i skłoni ich to do refleksji, aby samemu również nie dać się oszukać. Z punktu widzenia bezpieczeństwa dzieci, jest niezwykle istotnym, aby od najmłodszych lat wpajać dzieciom zasady, których przestrzeganie może w znaczący sposób obniżyć ryzyko stania się ofiarą przestępstwa. Dlatego tak jest ważne, aby prowadzić działania równolegle, skierowane do każdej grupy wiekowej, ukierunkowane na podnoszenie świadomości oraz kształtowaniu pożądanych postaw i zachowań w sytuacji zagrożenia oszustwem. Uczymy społeczeństwo bronić się przed skrzywdzeniem czy wykorzystaniem.

Zachęcamy uczniów do stworzenia prac, którymi dotrzemy do pokolenia seniorów i przekażemy im wiedzę dotyczącą metod działania oszustów. Ostrzegajmy przed sprawcami, którzy, wielokrotnie wykorzystują dobroduszność, obniżony poziom czujności starszych i samotnych osób, a także izolację społeczną spowodowaną pandemią do osiągnięcia swoich przestępczych celów. Natomiast młodych ludzi uczymy wrażliwości na drugiego człowieka i tego by wspólnie dbać o swoich bliskich. Zaktywizowanie uczniów i ukierunkowanie ich na podniesienie świadomości niebezpieczeństw wśród osób starszych przyczyni się do podniesienia świadomości społecznej w tym obszarze, a tym samym zmniejszenia ilości osób pokrzywdzonych.

Wspólnie z partnerami projektu: Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Radiem Kraków S.A., oraz Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką im. Hugona Kołłątaja w Krakowie chcielibyśmy zadbać o osoby starsze oraz samotne i przestrzegać je, aby nie dały się oszukać. Poprzez wspólne działania chcielibyśmy dotrzeć do starszego pokolenia – do wszystkich mieszkańców Małopolski. Obecna sytuacja dotycząca epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i związane z tym ograniczenia uniemożliwiają bezpośrednie dotarcie do osób starszych, ponieważ seniorzy dbając o swoje zdrowie rzadziej i w mniejszym gronie uczestniczą w spotkaniach. Dlatego dotarcie przez dzieci i stworzenie przez nich prac ostrzegających przed oszustami sprawi, że o tym problemie będzie się rozmawiać, ponieważ to ważny społecznie temat. Będzie to prowadzić do zwiększenia świadomości społecznej a w konsekwencji mniej seniorów znajdzie się w gronie poszkodowanych.

Konkurs jest również apelem do wszystkich młodych ludzi o przekazanie ostrzeżeń seniorom ze swoich rodzin oraz seniorom mieszkającym w sąsiedztwie. Im więcej seniorów będzie świadomych, tym mniej znajdzie się w gronie poszkodowanych. Wyróżniający się uczniowie otrzymają nagrody rzeczowe z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz dyplomy, potwierdzające ich aktywność w zakresie dbania o bezpieczeństwo seniorów, a także zostanie dla nich przygotowana uroczysta gala wręczenia nagród.

Konkurs rozpoczyna się od 23 września 2021 roku. Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych upływa 23 listopada 2021 roku.

Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody. Regulamin i inne dokumenty znajdują się TUTAJ

„Wnuczka, wnuczek edukuje — babcia, dziadek się stosuje!”

 Pomóż chronić seniorów!